جزئیات ویژگی‌های شیور سفید جدیدچرخه‌ی تولید ۹۰ هفته‌ای

مرغ شیور سفید جدید، بهره‌وری بسیار بالایی دارد. این مرغ دارای بلوغ جنسی زودرس است که منجر به تولید تخم‌مرغ بیشتر در آغاز مرحله‌ی تخم‌گذاری می‌شود. همانند دیگر مرغ‌های تخم‌گذار ISA، دوره‌ی تخم‌گذاری این مرغ بسیار عالی بوده و تا ۹۰ هفته ادامه دارد. نسل جدید مرغ شیور سفید تا سن ۶۰ هفتگی به راحتی بیش از ۲۶۰ تخم‌مرغ تولید می‌کند. اقدام ما در جهت افزایش دوره‌ی تخم‌گذاری مرغ‌های تخم‌گذار نه تنها منجر به یک چرخه‌ی پیوسته و طولانی تخم‌گذاری بدون تولک می‌شود، بلکه به صورت خودکار منجر به طول عمر بیشتر پرنده نیز می‌گردد.

۱۰۳-۱۰۰ گرم غذا در روز

بدن مرغ شیور سفید جدید کاملاً فشرده است و به طور قابل توجهی موجب صرفه‌جویی در مصرف خوراک آن‌ها می‌شود. این مرغ به علت رام بودن، به تغذیه‌ی بیش از اندازه نیاز ندارد. متوسط خوراک مصرفی این مرغ در حدود ۱۰۳-۱۰۰ گرم برای هر مرغ در روز می‌باشد.

بسیار آرام

مرغ شیور سفید جدید  تا بیش‌ترین حد ممکن رام شده است. این پرنده به راحتی اداره شده و از انسان هراسی ندارد.

کیفیت عالی تخم‌مرغ

مرغ‌ شیور سفید جدید، علاوه بر داشتن تخم‌مرغی با پوسته‌ی محکم، ۵۰% از تولیداتشان با گذشت ۲۵ هفته از زمان تولد آنان در رده‌ی تخم‌های بزرگ قرار می‌گیرند.

شاخص کیفیت تخم‌مرغ (واحد هاف:معیاری از کیفیت پروتئین تخم‌مرغ بر اساس ضخامت سفیده) و همچنین ماده‌ی خشک در سفیده و زرده آن بالاست. این ویژگی منجر می‌شود که مرغ جدید شیور سفید نه تنها مناسب تولیدکنندگان تخم‌مرغ برای مصرف خانگی قرار بگیرد بلکه مناسب مؤسساتی که تخم‌مرغ مایع عرضه می‌کنند نیز باشد.

نمودار ذیل، مقایسه بین شیور جدید و شیور قدیم (استاندارد) را در سن ۱۷-۶۵ هفتگی نشان می‌دهد.

 برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید.